Lista aktualności Lista aktualności

Lubelska Jesień 2017 - Rozstrzygnięta

Submisja Drewna Cennego, jak co roku okazała się sukcesem zarówno pod względem sprzedaży drewna, jak i organizacji przedsięwzięcia.

Za nami VIII Submisja Drewna Cennego "Lubelska Jesień 2017". Na składnicy w Nadleśnictwie Krasnystaw ogłoszono wyniki tego pisemnego i nieograniczonego przetargu ofertowego. Ponad 743 m3 drewna okleinowego i tartacznego o ponadprzeciętnych cechach użytkowych można było zakupić w gatunkach: dąb, dąb czerwony, jesion.

Do przetargu stanęło 16 firm, natomiast drewno zakupiło 13 podmiotów.

Drewno zostało sprzedane klientom, którzy zaoferowali najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, czy układzie słojów.

Największych zakupów dokonały firmy: ART.-DREW s.c, firma „TELEYKO” oraz OU BALTI SPOON. Sprzedano 715,68 m3 drewna. Tylko 31 z 644 losów nie znalazło odbiorcy spełniającego określone wymogi.

Najwyższe osiągnięte ceny za 1 m3 drewna przedstawiają się następująco:

- dąb: 4 310,00 zł (pochodzący z Nadleśnictwa Lubartów),

- dąb czerwony: 1 354,00 zł (pochodzący z Nadleśnictwa Krasnystaw),

- jesion: 1 206,00 zł (pochodzący z Nadleśnictwa Mircze).

Natomiast średnia cena ogółem sprzedanego drewna wyniosła: 2 336,67 zł/m3.

 

Więcej informacji o szczegółach przygotowań do submisji oraz na czym polega sprzedaż drewna submisyjnego będzie można dowiedzieć się z audycji Leśne Radio na antenie Katolickiego Radia Zamość w najbliższą sobotę - 18 listopada o godz. 13.10.

Nagranie audycji będzie dostępne również na stronie Katolickiego Radia Zamość.