Lista aktualności Lista aktualności

Patriotyczny Sierpień 2018 - "Spotkanie z Historią"

W rozwidleniu malowniczych wąwozów przy drewnianej kapliczce w lesie znanym jako „Baraniec” odbyła się już po raz drugi uroczystość pod nazwą PATRIOTYCZNY SIERPIEŃ.

12 sierpnia  podczas uroczystości pn. „Spotkanie z Historią” jej organizatorzy w osobach: Teresa Hałas – poseł na Sejm RP, Waldemar Czajka – nadleśniczy Nadleśnictwa Krasnystaw, Marek Nieścior - radny powiatu krasnostawskiego oraz Jednostka Strzelecka 2011 im. Cichociemnych  w Krasnymstawie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Po Mszy Świętej - Polowej odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych gości.

Drewniana kapliczka w „Barańcu” wybudowana została w 2010 roku dla uczczenia pamięci ks. Stefana Wyszyńskiego późniejszego prymasa Polski, który w latach okupacji, ukrywał się w klasztorze w Żułowie. Prawdopodobnie właśnie w tym miejscu często modlił się i medytował, a także udzielał sakramentów: pokuty i Eucharystii partyzantom AK Rejonu Skierbieszów. W wąwozie znajdują się też ławeczki gdzie można odpocząć oraz źródła zasilające zbiornik wodny.